Sign in to follow this  
Hoxxy

War sistem

39 posts in this topic

WAR SISTEM

- War mogu igrati mafije i bande

- U waru može učestvovati od 3 do 10 članova po timu

- War se može igrati tako što oba tima ulože novac iz budžeta gde pobednički tim odnosi sve, ali može i bez uloga

- War može da traje između 10 i 90 minuta

- War mogu da pokreću samo admini

- Kada admin pokrene war, lideri dobijaju poruku i imaju 90 sekundi da se pripreme i formiraju svoj tim. Nakon 90 sekundi war automatski počinje, a lideri zadržavaju mogućnost da nekog člana izbace i ubace drugog.

- U slučaju da je to potrebno, oba lidera imaju mogućnost da pauziraju war na 60 sekundi, a za pauzu postoji cooldown od 3 minuta.

- Svi učesnici u waru su na mapi obeleženi markerom u boji svog tima

- Omogućen je poseban chat kanal za sve učesnika wara

- Trenutno je ubačeno 10 mapa na kojima se može igrati, a u planu je ubacivanje još minimum 5 mapa

- Admin ima mogućnost da izabere mapu na kojoj će se igrati ili skripta može nasumično da odabere bilo koju mapu

STATISTIKE

- U svakom trenutku možete da vidite spisak svih učesnika u waru, skor svakog tima i preostalo vreme

- Tokom igre se prate i beleže mnogobrojni parametri, kao što su: broj ubistava, smrti, samoubistava; ukupan izgubljen health, ukupna naneta šteta protivnicima, najviše korišćeno oružje

- Po završetku wara, svim igračima se prikazuje scoreboard gde je za svakog učesnika ponaosob izlistan broj ubistava, smrti i načinjena šteta protivnicima, a posebno se izdvajaju igrači sa najmanje/najviše ubistava, smrti, štete, itd. Posle svega ovoga, ispisuje se MVP (most valuable player)

SCREENSHOTS

Screenshot_1.pngScreenshot_2.png

- Evo kako izgleda pokretanje wara:

Screenshot_3.pngScreenshot_4.pngScreenshot_5.pngScreenshot_6.png

Screenshot_7.png

- Dialog sa spiskom za ubacivanje/izbacivanje igrača se kreira u trenutku prikazivanja, tako da ćete u spisku za ubacivanje uvek videti samo igrače koji su online i koji nisu već ubačeni u war.

Screenshot_9.pngScreenshot_10.png

- Scoreboard (pregled rezultata na kraju):sa-mp-079.jpg

- Svi podaci osim ovih u centralnom prozoru su vidljivi tokom čitavog trajanja wara. Dakle donja traka sa rezultatom i trenutnim vremenom, kao i igrači oba tima i njihovi skorovi su vidljivi u svakom trenutku.

Ukoliko imate predloge za izmene, možete da ih napišete ovde.

• Like 4

na nl se derao cbug prije haha, tu sam ga ja i naucio.. inace zna li ko hoce biti ghost mode na eventima, bilo bi cool (i hoce uopste biti eventi, trke itd)

2 minutes ago, ZEKKA said:

zna li ko hoce biti ghost mode na eventima

Biće

Zabrani  oba buga. Nevjerovatno je kakvih danas sve ima debila. A ovo govorim iz razloga što će forum biti 90% war prijave i kako netko ima aim,rapid i slične gluposti,svakodnevna prozivanja itd itd. Da ne govorim o djeci samo jao.Mada opet šta ja znam,čekat ću mišljenje iskusnjara koje igraju SAMP oko 10 godina.

Edited by Smith
  • Like 3
  • Upvote 3

Obavezno zabranit c bug, klik bug i ta sranja.. I ako neko uradi c bug il slično, da adminu dolazi upozorenje da taj i taj igrač radi c bug da ga može recon i staviti u areu ako opet uradi..

• Upvote 1

Nije interesantno bez cbug, war je igra gdje je svrha ubiti nekog pa makar i ciglom. Sto znaci da je teze igrati kad mnogo igraca zna da se puca, pogotovo kad je u pitanju novac onda je mnogo borbenije. 

Prezadovoljan sam sistemom, pogotovo kraj wara ima lijeo TD.

Usput, oce li u waru i dalje biti ukljucen CJ walk ili kako se vec zove. Jer ono je mnogo sporo od skina do skina mislim ni za to nisam siguran.

• Like 1

bit će glupo bez cbuga. klik bug inekako, ali cbug bi trebalo ostavit po mom mišljenju

3 hours ago, Smith said:

Zabrani  oba buga. Nevjerovatno je kakvih danas sve ima debila. A ovo govorim iz razloga što će forum biti 90% war prijave i kako netko ima aim,rapid i slične gluposti,svakodnevna prozivanja itd itd. Da ne govorim o djeci samo jao.Mada opet šta ja znam,čekat ću mišljenje iskusnjara koje igraju SAMP oko 10 godina.

samo treba radit provjere i to je to. već sam objasnio tu

20 minutes ago, Jopsonee said:

Nije interesantno bez cbug, war je igra gdje je svrha ubiti nekog pa makar i ciglom. Sto znaci da je teze igrati kad mnogo igraca zna da se puca

Treba znati pucati i bez cbuga, nece biti "svi isti" kao sto se smatra

27 minutes ago, Wopa said:

Obavezno zabranit c bug, klik bug i ta sranja.. I ako neko uradi c bug il slično, da adminu dolazi upozorenje da taj i taj igrač radi c bug da ga može recon i staviti u areu ako opet uradi..

Apsolutno zabraniti sve bugove, sto se mene tice to spada u BA.

- Mogao bi se ubaciti include damage informer, cisto da vidimo kad neko guta. Danas se svasta koristi, lag.cs, inv i ko zna sta sve

Ljudi kao da pricate o kanteru. Imaju provjere koje mogu ijole kontrolasti sve sto je dodatno ukljuceno u samp i gta, takodjer i modove. Ne razumijem sto je cbug tolika meta iskljucivanja.

Na v2 modu dok sam bio lider GSF imali su trening cbuga, jeste BA al to je ograniceno vremenski kroz war i war sluzi za zabavu uostalom ne mozes ubiti 10000 ljudi cbugom, samo kad si u pozociji da ides vs. To je upitanju skill kao opcenito war.

Ma da, imas s druge strane botove kao @Creus a koji eo dugi niz godina ne zna igrati, Hoxxy ti je naveo slikoviti primjer 😂

• Like 1

Treba skill i za pucanje bez cbuga, ipak ovo nije FR/DM server.  Sto se tice zabave, prosla su vremena kad je war bio zabava. War je danas kompetitivnog karaktera i jaci prozivaju slabije, jedni druge pljuju da su citeri

Ne razumijem, prije 10god se igralo s C BUG ne sjecsm se da je bilo preko 3 prijave za war cit uostalom, prikljucivanje dodstnih **raca je regulisao Kiwibot. Bas zato sto nije FR/DM server treba se dopustiti sve moguce da se barem u waru zabavis, jer ulozi su u pitanju igrat ce se zivotom. Msm da ce ovo anketa najbolje rijeciti, jer svako voli na svoj nacin.ako cemo ici u krajnost onda treba MG u waru kaznjavati 30min areoom.

Danas su citovi poprilicno napredovali, ne mozes ga provaliti nikako, al haj

Fino ubaciti u dialog da lider moze birati oce li biti cbuga ili ne i svima dobro

Edited by TheGingerbread

2 minutes ago, Jopsonee said:

Ne razumijem, prije 10god se igralo s C BUG ne sjecsm se da je bilo preko 3 prijave za war cit uostalom, prikljucivanje dodstnih **raca je regulisao Kiwibot. Bas zato sto nije FR/DM server treba se dopustiti sve moguce da se barem u waru zabavis, jer ulozi su u pitanju igrat ce se zivotom. Msm da ce ovo anketa najbolje rijeciti, jer svako voli na svoj nacin.ako cemo ici u krajnost onda treba MG u waru kaznjavati 30min areoom.

Šta si imao prije 10 godina? s0beit, njegov aim je bio previše očit i imao si INV što i nije teško prepoznat.

Sad imaš čitova pa možeš i birat koji ti se sviđa. Prije si imao jedan cheat i on se u usporedbi sa ovim i ne može nazvat nekom prednošću.

Mislim otiđi na forum samo od nekih servera sa NL modom valjda će ti tad biti jasno kad pogledaš prijave/banove. Danas je igračima bitno da se skine neki Aim i da može pljuvat po ostalim igračima. Sada 80% igrača dođe IG odigra nekoliko warova i samo za to pita ne zanima ga više ništa nakon toga ode off.  Mi smo se zabavljali i van wara,uostalom sad ćeš imati i tt,pa onaj kombi šta je Creus naveo,vjerovatno će tu biti još stvari.

• Thanks 1

Sve je to lepo, al hoće li doći neki zanimljiv roleplay sistem ili skripta. Ako se pod početka forsira war po ceo dan, trke, OOC eventi, možete odmah preimenovati u "Northern Skill Arena Freeroam"

9 hours ago, Jopsonee said:

Nije interesantno bez cbug, war je igra gdje je svrha ubiti nekog pa makar i ciglom. Sto znaci da je teze igrati kad mnogo igraca zna da se puca, pogotovo kad je u pitanju novac onda je mnogo borbenije. 

Prezadovoljan sam sistemom, pogotovo kraj wara ima lijeo TD.

Usput, oce li u waru i dalje biti ukljucen CJ walk ili kako se vec zove. Jer ono je mnogo sporo od skina do skina mislim ni za to nisam siguran.

Mislim da nisi dovoljno igrao na SLu da daš neki formalan komentar o čitevima, ljudi su i za reakciju našli cheat...

1 hour ago, HariS said:

Mislim da nisi dovoljno igrao na SLu da daš neki formalan komentar o čitevima, ljudi su i za reakciju našli cheat...

Iskreno samo sam na ovom serveru i igrao, jednostavno je za sve ima sankcija. Hack ako se koristi sankcija je BAN. Uvijek je tako bilo, s tim se najlakse rijesi sve 🙂

Skrenulo se sa teme. Ciljano je postavljen WAR sistem kako bi barem slikovito bili upućeni na isti, ostavite neku ideju da bi isti još bolje unaprijedili.

Kakve bi mape još željeli vidjeti? Da se ne bi samo jedna mapa forsirala, želimo da je u upotrebi svih 15 mapa. Biti će mogućnost da server odabere random mapu, na osnovu broja prijavljenih igrača za WAR. 

Bonus paket? Stvaranje paketa za najboljeg igrača. Kako bi se najbolji igrač tokom igre u WARU nagradio za trenutnu najbolju statistiku može mu se stvoriti paket sa bonus oružjem u bazi protivničke ekipe, po kojeg treba doći. Imao bi određeno vrijeme da isti pokupi + bilo bi mu znatno teže u protivničkoj bazi. Šta bi se nalazilo u paketu? Bilo šta, npr. Molotov koktel, armor itd.

Zona? Bilo je situacija, da ekipa vodi, ostalo je nešto malo do kraja i pobjegnu izvan mape, odu na piće u Las Venturas. Da se napravi zona oko mape i da se ista ne može napustiti, jednostavno kada napusti ili da ga vrati ili da mu skida health, pa dokle može.

C-BUG ili NO C-BUG dolazi na kraju.

Sve je to lepo, al hoće li doći neki zanimljiv roleplay sistem ili skripta. Ako se pod početka forsira war po ceo dan, trke, OOC eventi, možete odmah preimenovati u "Northern Skill Arena Freeroam"

A kakav bi želio RolePlay sistem vidjeti? Za dobar RP ti je potrebna samo dobro volja. I, ne sviđa mi se tvoja preporuka za promjenu imena servera. 🤓

Dosta dobrih poboljšanja u odnosu na predhodni system wara.Naročito mi se dopalo što imamo uvid ko je sve u waru i skorovi.Sjećam se uvijek je bila rasprava kako je neko ubacio više igrača u war nego što je trebao itd...

15 minutes ago, Snapl said:

Zona? Bilo je situacija, da ekipa vodi, ostalo je nešto malo do kraja i pobjegnu izvan mape, odu na piće u Las Venturas. Da se napravi zona oko mape i da se ista ne može napustiti, jednostavno kada napusti ili da ga vrati ili da mu skida health, pa dokle može.

Apsolutno se slažem sa ovim prijedlogom.

Šta će ti nagrada za najboljeg igrača, pa da bude još bolji i jači. 

Ova dva druga su dobra prijedloga. 

• Upvote 1

Ne svidja mi se da se igraci vide na mapi, mislim da ubije draž igre, i poznavanje mape je svojevrstan skill, nije fora to, to koda svi imamo sobeit i gledamo kroz zid. Bar je meni glupo, ostalo sve vrh vrhova top topova

• Like 1

4 minutes ago, Skillzonja said:

Ne svidja mi se da se igraci vide na mapi, mislim da ubije draž igre, i poznavanje mape je svojevrstan skill, nije fora to, to koda svi imamo sobeit i gledamo kroz zid. Bar je meni glupo, ostalo sve vrh vrhova top topova

Tokom igre najmanje obraćaš pažnju na mapu, a ista ta mapa bude nakrcana igračima i markeri na mapi su jedni preko drugih, to i nije neka prednost, vjeruj mi. Ali, to je na kraju krajeva i nebitno. 

War sistem je savršen, ima dosta mapa sto mi se dopada. 

Sto se tice C BUG-a ja bih ga ostavio, to je skill koji svako moze nauciti al ajd ako mnogim smeta nek im se udovolji.